Jaką klimatyzację zamontować w biurze?

Wybór klimatyzacji nie jest prosty. Biorąc pod uwagę oczekiwania użytkownika oraz parametry urządzenia, ważne jest prawidłowe zaprojektowanie instalacji. Wymaga to sporej dawki wiedzy nie tylko dotyczącej różnorodności modeli, ale też ich mocy i sposobu montażu. Na co zwrócić uwagę, gdy chodzi o wykonanie klimatyzacji w biurze?

Do czego służy klimatyzacja w biurze?

Klimatyzatory służą poprawie komfortu termicznego w pomieszczeniach zamkniętych, jednocześnie poprawiając wilgotność względną i czystość powietrza, dzięki zastosowanym w nim systemom filtrów. W przypadku zastosowania ich w przestrzeni roboczej, biurze czy zakładzie przemysłowym dodatkowo wpływają na zapewnienie odpowiednich warunków pracy dla maszyn i urządzeń znajdujących się w budynku. Należy pamiętać, że system klimatyzacji w biurze musi być o wiele bardziej wydajny, jednocześnie cichy w pracy i skuteczny jeśli chodzi o zapewnienie stopnia filtrowania i usuwania zanieczyszczeń.

Jaka powinna być klimatyzacja w biurze?

Klimatyzacja w biurze nie tylko musi być funkcjonalna, ale także estetycznie się prezentować. Jej system sterowania powinien uwzględniać szczególne warunki panujące wewnątrz pomieszczeń i oczekiwania pracowników. Prawidłowo zamontowana klimatyzacja ma istotny wpływ na poprawę wydajności i jakości pracy, idealnie wkomponowując się w aranżację wnętrza. Dzięki niej można pracować w komfortowych warunkach nawet w trakcie niebotycznych upałów na dworze. Wysoka temperatura wraz z dużą wilgotnością powietrza niekorzystnie wpływa na komfort osób znajdujących się w biurze. Obniżenie tych parametrów zwiększa skuteczność działania. Ważne, aby ustawić temperaturę na niewiele niższą niż ta na zewnątrz, gdyż zbyt gwałtowna zmiana może doprowadzić do przeziębień. Przyjmuje się za optymalną wartość na termometrach nie niższa niż 23 stopnie Celsjusza. Dzięki stosowaniu się do tej wytycznej zapewnimy osobom warunki do lekkiej pracy a w domu do efektywnego odpoczynku.